Wybór podłogi w salonie kosmetycznym

Planując budowę pomieszczenia usługowego, takiego jak salon kosmetyczny, warto mieć na uwadze uwadze wiele szczegółów. Jednak przed rozpoczęciem budowy, trzeba pokonać szereg komplikacji, jakie związane są z papierkową robotą i finansami. W momencie, w którym zostaną uzyskane różne pozwolenia, można przystąpić do działania. Trzeba jednak pamiętać, aby wszystko było zgodne z wymogami. Dobrze jest być zawsze przygotowanym na wizytę sanepidu, który przykuwa ogromną uwagę do czystości i sterylności.

Salon kosmetyczny – budowa, pomieszczenia

Salon kosmetyczkiNa samym początku, osoba mająca w planach postawić salon kosmetyczny powinna zacząć od wydzielenia pomieszczeń zarówno dla klientów, jak i dla personelu. Bardzo ważne jest umieszczenie recepcji, bo to właśnie od niej zaczyna się usługa. Skupmy się może najpierw na pomieszczeniach dla klientów. W ich skład powinny wchodzić:

 

 

  • poczekalnia
  • toalety
  • pomieszczenie na odzież
  • pojemniki na odpady
  • stanowiska usługowe

Wyznaczenie miejsca dla pracowników jest równie ważne. Powinny się tam znajdować pomieszczenia takie jak:

  • sanitarno-higieniczne
  • szatnia
  • stołówka
  • kuchnia
  • składzik na sprzęt

Gabinet kosmetyczny – komfort i styl

Klienci, którzy decydują się na takie usługi, lubią czuć się komfortowo. Warto zatem zadbać o odpowiedni wygląd pomieszczeń. Głównym elementem, który przyciąga uwagę są ściany i podłogi. Polecanym materiałem na powierzchnię w takich miejscach są kafelki. Łatwo utrzymać je w czystości. Usuwanie plam, czy zamiatanie, przebiega szybko, sprawnie i bez komplikacji. Dzięki temu klient nie musi długo czekać na swoją kolej, bo stanowisko zostanie przygotowane dla niego w mgnieniu oka. Na rynku, nie brakuje też różnych wzorów i kolorów, które można bez problemu dopasować do reszty wnętrza. Dobrym wyborem może okazać się również parkiet drewniany. Nadaje od odpowiedniego charakteru wszystkim pomieszczeniom. Jasny odcień pozwala wizualnie odświeżyć całe otoczenie i nietrudno jest, dopasować go, do pozostałych elementów salonu, jak np. ścian czy oświetlenia. Warto jest również zainwestować w wygodne fotele. Klienci lubią czuć komfort i przebywać w estetycznym wnętrzu. Odpowiednio ugoszczona osoba, zechce na pewno powrócić do takiego miejsca w przyszłości. Salon kosmetyczny powinien emanować świeżością. Dobrze jeśli kojarzy się z czymś przyjemnym. Dodatki w postaci kwiatów, klimatycznych obrazów są zatem idealnym dopełnieniem takiego wnętrza.

Dodaj komentarz