Utrzymanie czystości w salonie kosmetycznym – jakie urządzenia warto kupić?

Każdy, kto zakłada salon kosmetyczny, powinien zakup urządzeń do sprzątania wpisać sobie na listę wydatków. Bez właściwego sprzętów i akcesoriów utrzymanie czystości w salonie byłoby po prostu niemożliwe. O tym, jak ważna jest to inwestycja, przekonaliśmy się już w pierwszych dniach działania naszego gabinetu…

Urządzenia do sprzątania – niezbędne w każdym salonie kosmetycznym

Jeśli zakładasz salon kosmetyczny i wydaje Ci się, że jedyne, w co musisz zaopatrzyć się na samym początku działalności, to akcesoria używane podczas zabiegów, to jesteś w ogromnym błędzie. Już na etapie przygotowania do otwarcia salonu okazuje się bowiem, że nie da się obejść bez profesjonalnych urządzeń do sprzątania. Na szczęście w naszym przypadku nie był to problem, bo – nauczeni doświadczeniem i wieloletnią pracą w branży – wiedzieliśmy już, jakie sprzęty warto kupić.

Podczas sprzątania w gabinecie kosmetycznym kluczowe jest to, aby:

  • pozbywać się zabrudzeń bardzo precyzyjnie i nie zapominać o żadnym zakamarku,

  • nie używać szkodliwej, intensywnej chemii, która mogłaby zniszczyć delikatne powierzchnie oraz – co najważniejsze – mieć negatywny wpływ na odwiedzających salon klientów,

  • sprzątać w miarę szybko (ale dokładnie!) – w końcu czas to pieniądz, a wiedzą o tym wszyscy ci, którzy prowadzą własny biznes.

Z takim założeniem bez większego zastanowienia wybraliśmy urządzenia do sprzątania, które w miejscu takim jak to sprawdzą się najlepiej. Postawiliśmy na urządzenia parowe, jako że czyszczenie parowe łączy w sobie wiele zalet: skuteczność, dokładność, oszczędność czasu, ekologiczność.

Parownice i odkurzacze parowe – czyli jakie urządzenia polecamy

Aby kolejnym pokoleniom kosmetologów-przedsiębiorców zaoszczędzić nieco fatygi i czasu, postanowiliśmy podzielić się naszymi odkryciami. Od początku braliśmy pod uwagę parownice Karcher, jako że spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat tych urządzeń. Okazały się strzałem w dziesiątkę. Czyszczą różnorodne powierzchnie, usuwają każdy rodzaj brudu i zużywają niewielką ilość energii. Nauka ich obsługi trwa dosłownie kilka minut. Parownica towarzyszy nam od samego początku, już od chwili sprzątania po remoncie i przygotowywania salonu do otwarcia. To niewątpliwie jedna z naszych najlepszych inwestycji.

W trakcie prowadzenia działalności naszą uwagę przykuły także odkurzacze parowe Karcher. Potrzebowaliśmy urządzenia, z pomocą którego można nie tylko wyczyścić wykładziny w pomieszczeniach, ale także np. odświeżyć tapicerowane meble w poczekalni. Mając dobre doświadczenia z tą marką, postanowiliśmy zaufać jej po raz drugi – i był to doskonały wybór.

Mamy nadzieję, że powyższe porady okażą się pomocne dla wszystkich tych, którzy także stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie. A tymczasem zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu i – przy okazji korzystania z jednego z dostępnych zabiegów – do przekonania się na własne oczy, że panuje u nas nieskazitelna czystość!

Dodaj komentarz