Co to jest microblading brwi i czy warto go wykonać?

Makijaż permanentny to duża wygoda i codzienna oszczędność czasu. Wśród popularnych obecnie metod wykonywania makijażu permanentnego znajduje się microblading brwi. Możliwe, że spotkałaś się już z tą nazwą, ale nie do końca wiesz, na czym polega ten zabieg i czym różni się od innych form trwałego makijażu brwi. Śpieszymy więc, aby wszystko wyjaśnić i zachęcić do poddania się temu zabiegowi w naszym gabinecie kosmetycznym (już niedługo oficjalnie w ofercie!).

Na czym polega microblading brwi?

Microblading brwi wykonuje się w celu wyregulowania kształtu i koloru brwi. Używa się przy tym trwałego pigmentu, który umieszczany jest bardzo płytko w skórze za pomocą miniaturowego ostrza. Nie jest to to samo, co tatuaż, ponieważ barwnik nie zostaje w skórze na zawsze. Efekt utrzymuje się do dwóch lat. Ogromną zaletą tego zabiegu jest to, że brwi wyglądają bardzo naturalnie. Zastosowany pigment perfekcyjnie imituje prawdziwe włoski.

Dla kogo microblading brwi?

Ta metoda stylizacji jest przeznaczona dla osób, których kształt i kolor brwi pozostawiają wiele do życzenia:

  • jeśli włoski w Twoich brwiach są cienkie, jasne i/lub nieregularne,
  • jeśli Twoje brwi intensywnie wypadają (np. w wyniku stresu, choroby lub nieodpowiedniej pielęgnacji),
  • jeśli musisz zrekonstruować brwi (np. po wypadku, leczeniu),
  • jeśli po prostu chcesz wyregulować kształt i kolor brwi i zyskać maksymalną wygodę, oszczędzając czas poświęcany na codzienny makijaż

to ta metoda jest dla Ciebie. Ale…

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu microbladingu?

… ale w pierwszej kolejności w gabinecie przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu na Twoich brwiach. A jakie mogą to być przeciwwskazania? Począwszy od różnorodnych chorób skóry i alergii, poprzez słabą kondycję skóry, aż po wrażliwą/cienką/bardzo tłustą skórę w okolicach brwi. Bezpieczeństwo to priorytet – nie zawsze możliwe jest przeprowadzenie microbladingu, choć te przypadki na szczęście należą do wyjątków.

Microblading brwi w naszym gabinecie kosmetycznym – zapytaj o szczegóły!

Już wkrótce metoda ta na stałe trafi do naszej oferty, ale już teraz możesz się z nami skontaktować, aby zamówić termin i poznać wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu. Poinstruujemy Cię również, jak się przygotować do microbladingu (np. na kilka tygodni wcześniej nie można regulować ani farbować brwi henną i należy unikać intensywnego słońca – te i inne zalecenia szczegółowo przedstawimy podczas indywidualnej rozmowy). Zapraszamy do kontaktu!